Τζένοα

Στάθηκε αξιοπρεπώς στο Σασσουόλο, όμως φάνηκε η διαφορά κλάσης σε σχέση με την ομώνυμη ομάδα και δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα (1-2) παρά την ισοφάριση του Σομουντόροβ που όμως αποδείχτηκε προσωρινή. Αυτό ήταν το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα μετά την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας από τον Αντρέα Μπαλαρντίνι και οι Γενοβέζοι δε θέλουν επ ουδενί να υπάρξει ξανά περίοδος ντεφορμαρίσματος αφού παραμένουν στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Κάπως βελτιωμένη η άμυνα τους το τελευταίο διάστημα, μόλις μία νίκη φέτος στην πρωτεύουσα της Λιγουρίας (1-2-5 με 6/8 over).

Tιμωρημένος ο Γκολντανίγκα (Α), τραυματίες οι Πελεγκρίνι (Μ), Πάντεβ (Ε) και Σαπάτα (Α).

Bet Info - Τζένοα

5 γκολ/γκολ στις 6 τελευταίες αγωνιστικές.

Μπολόνια

Δύο φορές πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση με την Ουντινέζε στο στάδιο Νταλ' Αρα με τους Τομιγιάσου και Σβάνμπεργκ, ισάριθμες ισοφαρίστηκε όμως με το μοιραίο 2-2 να έρχεται στο 92ο λεπτό κι ενώ υπήρξε καθοριστική η αποβολή του σκόρερ του δεύτερου τέρματος της στο 48'. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ισοπαλία για τους ροσομπλού που παραμένουν σταθερά λίγο κάτω από τη μέση της κατάταξης της Serie A, o προπονητής τους Σίνισα Μιχαίλοβιτς προσπαθεί να βελτιώσει την αμυντική τους συμπεριφορά αφού η επίθεση είναι συνεπής στο σκοράρισμα. Όχι και τόσο καλές οι εκτός έδρας επιδόσεις (1-3-4 με 4 under-4 over).

Tιμωρημένος ο Σβάνμπεργκ (Μ), τραυματίες οι Σκορούπσκι (Τ), Ντε Σιλβέστρι (Α), Μεδέλ (Μ), Σανταντέρ (Ε) και Σανσόνε (Ε).