Τζένοα

Αγωνίστηκε χωρίς σκοπιμότητα στη Σαρδηνία συμβάλλοντας στη διεξαγωγή ενός θεαματικού παιχνιδιού αλλά έφυγε με άδεια χέρια γνωρίζοντας την ήττα (3-1) από την τοπική Κάλιαρι. Όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο - μολονότι και το πρώτο είχε πολλές φάσεις - με τους Γενοβέζους να ισοφαρίζουν στο 83ο λεπτό με τον Κουαμέ σε 1-1 αλλά να δέχονται μέσα σε τέσσερα λεπτά δύο τέρματα αγωνιζόμενοι με αφέλεια. Το συγκρότημα από τη Λιγουρία έχει συγκομιδή τεσσάρων βαθμών σε ισάριθμες αγωνιστικές, μάλλον αδικείται από τον απολογισμό αυτό αλλά προδίδεται συνήθως από την ευάλωτη άμυνα του.

Aμφίβολος είναι ο αμυντικός Στουράρο.

Bet Info - Τζένοα

4/4 γκολ/γκολ & over 2.5.

Μπολόνια

Η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης σε μία φάση στο 94ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Ρόμα στο στάδιο Νταλ' Αρα ήταν αρκετή για να την υποχρεώσει σε ήττα (1-2), μολονότι αγωνιζόταν στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με αριθμητικό πλεονέκτημα. Αυτή ήταν η πρώτη αγωνιστική υποχρέωση που δεν απέφερε βαθμούς για τους ροσομπλού, οι οποίοι βρήκαν δίχτυα με τον Σανσόνε (πέναλτυ) αλλά αυτή τη φορά πλήρωσαν ακριβά τα λάθη στα μετόπισθεν. Παρά ταύτα, η συνολική τους εικόνα και ο απολογισμός των επτά βαθμών από τις τέσσερις πρώτες στροφές της Serie A κρίνονται με θετικό τρόπο.