Τζένοα

Νωθρό το ξεκίνημα της στη Λομβαρδία, εκεί που αιφνιδιάστηκε δεχόμενη δύο τέρματα σε τρία λεπτά (10'-13') αλλά κατάφερε να πάρει το βαθμό ισοπαλίας (2-2) χάρη σε δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτυ από τους Ιάγκο Φαλκέ και Πιναμόντι. Το πρώτο βέβαια ήταν διαιτητικό λάθος και δεν έπρεπε να υποδειχτεί, η ουσία είναι πως οι ροσομπλού γλίτωσαν το κάζο μεν αλλά θα ήθελαν να έχουν φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Μπρέσια. Εν τω μεταξύ ο σύλλογος της Γένοβας βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, φτωχός ο απολογισμός του στο στάδιο Μαράσι φέτος (4-1-8 με 9/13 over).

Δεν υπολογίζονται απόψε οι Κρισίτο (Α) και Ραντοβάνοβιτς (Μ).

Bet Info - Τζένοα

10 οver στα 12 τελευταία παιχνίδια.

Γιουβέντους

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε κάπως κατά τη φιλοξενία της Λέτσε στο Τορίνο, το γεγονός όμως ότι έμεινε με παίκτη περισσότερο ήδη από το 31ο λεπτό άνοιξε διάπλατα τον τρόπο σε μία τελικά εύκολη επικράτηση με σκορ 4-0. Τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ (Ρονάλντο, Ντιμπάλα, Ντε Λιχτ, Ιγκουαίν) είχε το συγκρότημα του Μαουρίτσιο Σάρι που η αλήθεια είναι πως χρειαζόταν μία εμφατική νίκη, ενώ παράλληλα διατήρησε την απόσταση των τεσσάρων βαθμών από την δεύτερη Λάτσιο. Εν τω μεταξύ, ανακοινώθηκε η μονοετής ανανέωση συμβολαίων των Κιελίνι και Μπουφόν, 9-2-3 με 9/14 over μακριά από το Τορίνο για το πρωτάθλημα.

Κιελίνι (Α), Σάντρο (Α), Ντε Σίλιο (Α) Κεντίρα (Μ) θα είναι απόντες.