Τζβόλε

Πολύ βαρύ αποτέλεσμα, αυτό της περασμένης αγωνιστικής για την Τσβόλε, καθώς γνώρισε την ήττα από τη νεοφώτιστη Φορτούνα Σιτάρντ εκτός έδρας με 3-0. Έπαιξε σημαντικό ρόλο το τέρμα που δέχθηκε μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ τα άλλα δύο γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο από το σημείο του πέναλτι. Αν δεν κάνει το παραπάνω βήμα σε αυτά τα παιχνίδια τότε δεν μπορεί να έχει βλέψεις για κάτι καλό φέτος, ενώ αγνοεί την χαρά της νίκης εδώ και τρεις αγωνιστικές. Με απολογισμό 3-2-6 σε 11 παιχνίδια παραμένει αναμενόμενα χαμηλά στον πίνακα της βαθμολογίας και η νίκη στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Βίλεμ αποτελεί μονόδρομο.

Δύο οι απουσίες στα πλάνα του προπονητή Σιπ, που θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τερματοφύλακα Μπερ και του αριστερού μπακ Κόπερς, που είναι τραυματίες.

Πιθανή ενδεκάδα Τσβόλε (4-3-1-2): Φαν Ντερ Χαρτ - Πάαλ, Λάτσμαν, Λαμ, Εχιζιμπούε - Μπούι, Γκενρό, Χάμερ - Ναμλί - Φλέμινγκ, Φαν Ντούινεν

Bet Info - Τζβόλε

Η άμυνα της Τσβόλε δέχεται γκολ και στα τελευταία πιο πρόσφατα σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Βίλεμ

Ήττα μέσα στο πρόγραμμα υπέστη η Βίλεμ την προηγούμενη αγωνιστική, όμως έπεσε αξιοπρεπώς στο Άμστερνταμ απέναντι στον φορμαρισμένο Άγιαξ με 2-0. Όλα είχαν τελειώσει από το 22', όταν διαμορφώθηκε και το εν λόγω σκορ, αλλά στην συνέχεια κατάφερε να το κρατήσει σε νορμάλ πλαίσια. Ήδη ο σύλλογος του Τίλμπουργκ έχει στοχεύσει εδώ και αρκετές ημέρες στο σημερινό ματς με την Τσβόλε, που είναι το δεύτερο σερί εκτός, αλλά σαφώς πιο βατό σε σχέση με αυτό της περασμένης εβδομάδας. Το δυσάρεστο όμως για την Βίλεμ είναι ότι δεν κερδίζει εδώ και οχτώ αγωνιστικές και βαθμολογικά υποχωρεί όπως είναι λογικό ολοένα και περισσότερο.

Μία η απουσία για την Βίλεμ ενόψει του σημερινού παιχνιδιού και είναι αυτή του τραυματία αριστερού εξτρέμ Κουλιμπαλί.

Πιθανή ενδεκάδα Βίλεμ (3-5-2): Βέλενροϊτερ - Λιούις, Χέρκενς, Παλάσιος - Λίεφτνικ, Λίοντς, Ανίτα, Κρόουλι, Σαντικί - Σολ, Αβντιζάι

Bet Info - Βίλεμ

Μόλις ένα τρίποντο στις έξι πρώτες της εξόδους στο πρωτάθλημα μετρά η Βίλεμ (1-2-3).