Τζβόλε

Παταγώδης... αποτυχία για την Τσβόλε στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Χέρακλες την περασμένη αγωνιστική και η ήττα με 4-0 μιλά από μόνη της. Από νωρίς πίσω στο σκορ, ανέβηκε για να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι γνώρισε την ήττα με ένα βαρύ αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα στην τελευταία πεντάδα αγώνων για την Τσβόλε, με μια μικρή παρένθεση, το νικηφόρο 3-1 επί της Ντεν Χάαγκ πριν δύο εβδομάδες. Μέσα σε όλα έρχεται σήμερα το πιο δύσκολο ματς, που θα μπορούσε, αφού αντιμετωπίζει τον φορμαρισμένο Άγιαξ και πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να ελπίζει σε ένα θετικό αποτέλεσμα.

Νοκ άουτ για την Τσβόλε ο στόπερ Ρέινεν, ο δεξιός μπακ και αρχηγός Φαν Πόλεν, αλλά και ο φορ Φαν Ντούινεν, που είναι τραυματίες.

Πιθανή ενδεκάδα Τσβόλε (4-2-3-1): Μους - Πάαλ, Νακαγιάμα, Λάτσμαν, Μπαϊσελμάνι - Χάμερ, Κλεμέντ - Φαν Κρόοϊ, Μπελ Χασάνι, Σαϊμάκ - Γκουχανεϊζάντ

Bet Info - Τζβόλε

Τέσσερις ήττες στην τελευταία πεντάδα αγώνων για την Τσβόλε και 4/5 No Goal.

Άγιαξ

Σε ένα μεγάλο... πάρτι μετέτρεψε το εντός έδρας ντέρμπι με την Φέγενορντ ο Άγιαξ και συνέτριψε την ομάδα από το Ρότερνταμ με το ευρύ 4-0. Ήδη από το 7' μπροστά στο σκορ με 2-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα είχε διαμορφωθεί από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Η ομάδα του Τεν Χαγκ απέδειξε γι' ακόμη μία φορά ότι απέχει πολύ στο εγχώριο ποδόσφαιρο, αφού σε συνδυασμό με τις δύο σερί ήττες της Αϊντχόφεν, η διαφορά από την δεύτερη θέση άνοιξε στους έξι βαθμούς. Πέντε σερί νίκες πλέον για τον Αίαντα, που είναι η μοναδική ομάδα στην Eredivisie χωρίς ήττα στις 11 πρώτες αγωνιστικές (9-2-0).

Δεν αναφέρονται σημαντικά προβλήματα στον Άγιαξ και ο προπονητής Τεν Χαγκ θα παρατάξει την ομάδα του σήμερα με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Πιθανή ενδεκάδα Άγιαξ (4-3-3): Ονάνα - Ταλιαφίκο, Μπλιντ, Φέλτμαν, Ντεστ - Φαν Ντε Μπέεκ, Μαρτίνεζ, Ζίγετς - Πρόμες, Νέρες, Τάντιτς

Bet Info - Άγιαξ

Ο Άγιαξ διαθέτει την καλύτερη άμυνα και επίθεση στην κατηγορία, με τέρματα 35-7.