Τσονγκίνγκ Λιφάν

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Τσόνγκινγκ Λιφάν, αυτή την φορά στην έδρα της Γκουανγκτζού Εβεργκράντε με 1-1. Οι γηπεδούχοι μπορεί να άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό ωστόσο η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και ήρθε δύο λεπτά αργότερα με τον Φενγκ Τζινγκ να σκοράρει. Πλέον η ομάδα του Κροίφ βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-38 και 30 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Τζιανγκσού Σουντιάν

Έμεινε για έβδομο παιχνίδι αήττητη η Γιανγκσού Σαϊντί καταφέρνοντας να πάρει τεράστια νίκη, εντός έδρας, ενάντια στην πρωτοπόρο Εβεργκράντε με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με τον Έντερ και παρότι ισοφαρίστηκαν δεν το έβαλαν κάτω παίρνοντας ξανά «κεφάλι» στο σκορ με τον Τειχέιρα στο 69ο λεπτό ενώ «κλείδωσαν» και την νίκη με τον Γουάνγκ στο 98ο. Στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Ιλαροουί με ρεκόρ 45-35 και 37 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί και τιμωρημένοι Τάι (μέσος) και Έντερ (επιθετικός).