Τσέλσι

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές κατάφερε να πάρει η Τσέλσι στο πρωτάθλημα, με 3-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Ουδέποτε απειλήθηκε στην αναμέτρηση, κατάφερε να κάνει ένα πολύ μεστό παιχνίδι με τους Ζίγιεχ, Ζουμά και Βέρνερ να σκοράρουν στο 26ο, 63ο και 70ο λεπτό αντίστοιχα. Στα του Champions League, η ομάδα του Φράνκ Λάμπαρντ κράτησε και πάλι το μηδέν στην εστία της καταφέρνοντας να νικήσει και εδώ εύκολα με 3-0, εντός έδρα την Ρεν, Εύστοχος από την άσπρη βούλα δις ο Βέρνερ, τον πίνακα των σκόρερς συμπλήρωσε ο Έιμπραχαμ στο 50ο λεπτό.

Εκτός οι βασικοί Πούλισικ (μέσος) και Χάβερτζ (επιθετικός), ο πρώτος τραυματίας ο δεύτερος εμφάνισε συμπτώματα Covid-19. Δεν θα βρίσκεται στην αποστολή ο Γκίλμουρ (μέσος), επιστρέφει σε αγωνιστικό ρυθμό ο Κεπά (τερματοφύλακας).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Για ακόμα μία αγωνιστική δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που δέχθηκε ακόμα μία ήττα, αυτή την φορά εντός έδρας με 1-0 από την Μάντσεστερ Σίτι. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με σουτ του Γουόκερ στο 28ο λεπτό, δεν μπόρεσε να δημιουργήσει φάσεις στον αγώνα και έτσι άφησε τον αντίπαλο να πάρει μία νίκη ουσίας και όχι εντυπωσιασμού. Σταθερά στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Γουάιλντερ με ρεκόρ 3-10 και έχοντας 1 βαθμό μέχρι στιγμής.

Δεν είναι διαθέσιμος ο Αμπαντού (μέσος) ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από την Τσέλσι, εκτός και οι σημαντικοί Φλεκ (μέσος) και Ο' Κόνελ (αμυντικός). Δεν υπολογίζεται για ακόμα μία αγωνιστική ο Μουσέτ (επιθετικός).