Τσέλσι

Άξιζε περισσότερα στη Μαδρίτη η Τσέλσι η οποία ωστόσο κατάφερε να φύγει με το ισόπαλο 1-1 για τα ημιτελικά του Champions League, απέναντι στη Ρεάλ. Η ομάδα του Τούχελ μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό στην αναμέτρηση, έχασε ευκαιρίες ωστόσο κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σλάλολ του Πούλισικ. Το σκορ διαμορφώθηκε πριν την λήξη του πρώτου μέρους με τον Μπενζεμά. Στα του πρωταθλήματος, οι «μπλε» είχαν ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Φούλαμ την οποία και νίκησαν με 2-0 χάρις σε δύο τέρματα του Χάβερτζ. Σταθερά στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Γερμανού κόουτς με ρεκόρ 53-31 και 61 βαθμούς.

Αμφίβολος για ακόμα ένα ματς ο Κόβασιτς (μέσος).

(3-5-2): Μεντί - Ρούντιγκερ, Τιάγκο Σίλβα, Κρίστενσεν - Τσίλγουελ, Μάουντ, Ζορζίνιο, Καντέ, Αθπιλικουέτα - Πούλισικ, Βέρνερ.

Ρεάλ Μαδρίτης

Κατώτερη των περιστάσεων εμφανίστηκε η Ρεάλ Μαδρίτης στο βοηθητικό της την προηγούμενη εβδομάδα όπου και ήρθε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στη Τσέλσι, «Διάβασε» άψογα το παιχνίδι του Ζιντάν ο Τούχελ, οι γηπεδούχοι θα λέγαμε ότι ήταν και τυχεροί που βρήκαν γκολ έπειτα από όμορφο γυριστό του Μπενζεμά στο 29ο λεπτό. Στα της La Liga, η Ρεάλ νίκησε και αυτή εύκολα, με 2-0 την Οσασούνα εντός έδρας με τους Μιλιτάο και Κασεμίρο να σκοράρουν στο 76ο και 80ο λεπτό αντίστοιχα. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Γάλλου κόουτς με ρεκόρ 58-24 και 74 βαθμούς.

Πρόβλημα τραυματισμού προέκυψε με τον Βαράν (αμυντικός), εκτός είναι και οι Λούκας (μπακ), Καρβαχάλ (μπακ) και Βαλβέρδε (μέσος).

(4-3-3): Κουρτουά - Νάτσο, Ράμος, Μιλιτάο, Οντριοθόλα - Κρος, Κασεμίρο, Μόντριτς - Βινίσιους, Μπενζεμά, Ασένσιο.