Τσέλσι

Ντεμπούτο «με το αριστερό» για τον Τούχελ καθώς η ομάδα του αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0, εντός έδρας απέναντι στην Γούλβς. Με μόλις μία προπόνηση με τον νέο προπονητή, η Τσέλσι παρουσίασε βελτιωμένη εικόνα, είχε την κατοχή ωστόσο δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ που έψαχνε στην αναμέτρηση. Ανεβασμένος ο Χάβερτζ, άφησε καλές εντυπώσεις ο Οντόι. ο Γερμανός αναμένεται να στηριχθεί σε ένα σύστημα με τρεις αμυντικούς όπου οι μπακ θα ανεβαίνουν αρκετά στον αγωνιστικό χώρο. Οι «μπλε» πλέον βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 33-23 και έχοντας 30 βαθμούς.

Επιστρέφει ο βασικός Καντέ (μέσος).

Μπέρνλι

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Μπέρνλι, αυτή την φορά εντός έδρας με 3-2 απέναντι στην Άστον Βίλα. Αν και δεν είχε ούτε την πρωτοβουλία των κινήσεων άλλα ούτε και την κατοχή, κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ελάχιστες φάσεις που πραγματοποίησε στον αγώνα. Η ανατροπή ήρθε στο δεύτερο μέρος και μέσα σε τέσσερα λεπτά με τα γκολ των ΜακΝέιλ και Γούντ ενώ τις «βάσεις» είχε βάλει λίγο νωρίτερα ο Μι στο 52ο λεπτό. Η ομάδα του Ντάις ανέβηκε στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 33-21, έχοντας 29 βαθμούς.

Επιστρέφει ο σημαντικός Τέιλορ (αμυντικός), αμφίβολοι οι βασικοί Μπαρνς (επιθετικός) και Μπράουνχιλ (μέσος).