Τσέλσι

Έδειξαν «μέταλλο» μεγάλης ομάδας οι πιτσιρικάδες της Τσέλσι καταφέρνοντας σε ένα ματς όπου έμοιαζε χαμένο να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Η Τσέλσι, βρέθηκε πίσω με 4-1 τριάντα λεπτά πριν την λήξη της εντός έδρας αναμέτρησης απέναντι στον Άγιαξ όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν κομβικά γκολ και να ισοφαρίσουν σε διάστημα έντεκα λεπτών. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η «αρμάδα» του Φρανκ Λάμπαρντ δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα έτσι ώστε να νικήσει στην έδρα της Γουότφορντ με 2-1, σταθερά βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-17 και 23 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο σημαντικός Ζορζίνιο (μέσος), επιστρέφει στο αρχικό σχήμα ο Καντέ (μέσος), εκτός και οι σημαντικοί Ρούντιγκερ (στόπερ) και Λόφτους-Τσικ (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Αρκέστηκε για ακόμα μία φορά στο γνωστό παιχνίδι αντεπιθέσεων, όμως δεν λειτούργησε απέναντι στην άκρως επιθετική Λέστερ, χάνοντας εντός έδρας με 2-0. Λίγα πράγματα από τους Αγιού και Ζαχά, το δίδυμο των στόπερ Τόμκινς- Κέιχιλ εκτέθηκε πολλές φορές από τον δυναμικό Βάρντι που σκόραρε το γκολ που «καθάρισε» την αναμέτρηση στο 88ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-14 και 15 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Σακό (στόπερ) και ο αναπληρωματικός Γουίκαμ (επιθετικός).