Τσέλσι

Κατώτερη των περιστάσεων εμφανίστηκε η Τσέλσι στην έδρα της Λίβερπουλ όπου και δέχθηκε την ήττα με 5-3. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κάκιστοι σε ότι αφορά το αμυντικό κομμάτι, προσπάθησαν να αντιδράσουν μειώνοντας σε 4-3 αλλά και πάλι «προδόθηκαν» από την αστάθεια των Ζουμά, Αθπιλικουέτα, Ρούντιγκερ. Σκόραρε για ακόμα ένα ματς ο Ζιρού, εντυπωσίασε ο Πούλισικ που σε λίγο χρόνο συμμετοχής κατάφερε να σκοράρει ένα γκολ και να μοιράσει μία ασίστ. Σταθερά στην 4η θέση βρίσκεται η ομάδα του Λάμπαρντ με ρεκόρ 67-54 και 63 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γκίλμουρ (μέσος), Καντέ (μέσος) και Μπάρκλει (μέσος).

Γουλβς

Νίκη ουσίας και όχι εντυπωσιασμού κατάφερε να πετύχει η Γουλβς, εντός έδρας με 2-0 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας. Η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο εκμεταλλεύτηκε άριστα την κακή αγωνιστική κατάσταση των αντιπάλων και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 41ο λεπτό έπειτα από πάρε βάλε του Ντόχερτι και κεφαλιά του Ποντένσε σε άδεια εστία. Στο δεύτερο μέρος, οι «λύκοι» συνέχισαν να κυριαρχούν στον αγώνα με τον Τζόνι να «κλειδώνει» το τρίποντο με όμορφο σουτ στο 68ο λεπτό. Σταθερά στην 6η θέση βρίσκεται η ομάδα του Πορτογάλου τεχνικού με ρεκόρ 51-38 και 59 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες για τους φιλοξενούμενους.