Τσέλσι

Νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση του FA Cup κατάφερε να πάρει η Τσέλσι η οποία νίκησε με 2-0, εντός έδρας την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Τούχελ προηγήθηκε με αυτογκόλ του Νόργοουντ στο 24ο λεπτό ενώ διπλασίασε τα τέρματα της με τον Ζίγιεχ που σκόραρε για δεύτερο σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Στο πρωτάθλημα, οι «μπλε» βρίσκονται στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-25, έχοντας 51 βαθμούς, παραμένοντας αήττητοι σε όλες τις διοργανώσεις από τότε που ανέλαβε ο Γερμανός τεχνικός.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Ζορζίνιο (μέσος), Τιάγκο Σίλβα (αμυντικός) και Οντόι (μέσος) ενώ εκτός παραμένει ο Έιμπραχαμ (επιθετικός) και ο Καντέ (μέσος).

Γουεστ Μπρομ

Ήττα με 1-0 δέχθηκε στο πρωτάθλημα η Γουέστ Μπρομ, στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Ένα ανόητο χέρι του Φούρλονγκ έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους για να ανοίξουν το σκορ στο 37ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιλιβόγεβιτς. Οι φιλοξενούμενοι δεν έγιναν ποτέ απειλητικοί στο ματς, η ομάδα του Άλαρνταϊς συνεχίζει να βρίσκεται στη 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-57 και 18 βαθμούς.

Μοναδική απουσία αυτή του Κάλαγχερ (μέσος) καθώς έχει δοθεί δανεικός από την Τσέλσι.