Τσεχία

Εξαιρετική αγωνιστική περίοδο διανύει η Τσεχία. Από εκεί όπου όλα έμοιαζαν χαμένα για τους γηπεδούχους, έκαναν δύο συνεχόμενες νίκες η μία μάλιστα απέναντι στην Αγγλία, και πλέον βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο συν ένα από την τρίτη θέση. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, η ομάδα του Σιλχάβι ήταν καλύτερη από την αντίστοιχη του Σάουθγκεϊτ καταφέρνοντας να κάνει την ανατροπή και να νικήσει 2-1 με γκολ του Όντρασεκ στο 85ο λεπτό.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Κόσοβο

Σε όλα άριστα παίρνει το Κόσοβο μέχρι στιγμής στον όμιλο. Βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ένα πάρα πολύ μικρό μπάτζετ και με παίκτες σταρ που φαίνεται να κάνουν μέχρι στιγμής της διαφορά. Ανοιχτό παραμένει ακόμα το ενδεχόμενο πρόκρισης στην επόμενη φάση, κατά μεγάλο ποσοστό θα κριθεί στον σημερινό αγώνα. Η ομάδα του Κελάντες στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, νίκησε εύκολα με 2-0 το Μαυροβούνιο με τα γκολ του Ραχμάνι και του Μουράκι στο 10ο και 34ο λεπτό να καθορίζουν το τελικό σκορ.