Τσεχία

Εξαιρετική εμφάνιση από πλευράς Τσεχίας και εμφατική νίκη με 3-0 στην έδρα του Μαυροβουνίου στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση του ομίλου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν δυνατά στο δεύτερο μέρος και να ανοίξουν το σκορ με τον Σούτσεκ στο 54ο λεπτό. Το γκολ του Μάζοπουστ ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα ενώ ο Ντάριντα καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα από τα έντεκα βήματα στο 94ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Σιλχάβι βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-8 και 9 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Παβένκα (μέσος).

Αγγλία

Σε ένα ματς «ροντέο», η Αγγλία κατάφερε τελικά να είναι νικήτρια με 5-3 επί του Κοσόβου στο κατάμεστο «Wembley». Οι γηπεδούχοι μετά το 5-1 είχαν πολλά κενά διαστήματα όπου δεν έπαιξαν καθόλου καλή άμυνα. Πάντως η «αρμάδα» του Σάουθγκεϊτ δείχνει να «κλειδώσει» την παρουσία της στην τελική φάση της διοργάνωσης καθώς βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 19-4 και 12 βαθμούς.

Εκτός οι Μάντισον (μέσος) και Χίτον (τερματοφύλακας).