Τότεναμ

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Τότεναμ, αυτή την φορά στην έδρα της Μπράιτον. Για ακόμα μία αγωνιστική δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο η ομάδα του Μουρίνιο που είχε να διαχειριστεί και τη πολύ σημαντική απουσία του Κέιν. Λίγα πράγματα από τους Κέιν-Σον-Μπέρχβαιν, οι «καρακάξες» δέχθηκαν γκολ στο 17ο λεπτό χωρίς να καταφέρουν να επιστρέψουν στο ματς. Πλέον, η «αρμάδα» του Πορτογάλου κόουτς βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 34-21 και έχοντας 33 βαθμούς σε 20 ματς.

Εκτός οι σημαντικοί Λο Σέλσο (μέσος), Κέιν (επιθετικός), Ρεγκιλόν (μπακ) καθώς και ο Άλι (μέσος) ο οποίος δεν υπολογίζεται.

Τσέλσι

Τη πρώτη νίκη με προπονητή τον Τούχελ πήρε η Τσέλσι με 2-0, εντός έδρας κόντρα στην Μπέρνλι. Έπαιξε κυριαρχικό ποδόσφαιρο, δημιούργησε φάσεις βρίσκοντας το γκολ με ωραία πάσα του Οντόι και πολύ όμορφο τελείωμα του Αθπιλικούετα στο 40ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος δεν άφησε καθόλου τον αντίπαλο με τον Αλόνσο στο 84ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ με ένα καταπληκτικό τέρμα. Πλέον, οι «μπλε» βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-23 και 33 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες για τους φιλοξενούμενους.