Τότεναμ

Δεν κατάφερε για ακόμα μία χρονιά να φτάσει στην κατάκτηση κάποιου τίτλου η Τότεναμ η οποία ηττήθηκε στον τελικό του Carabao Cup με 1-0. Ελάχιστες οι φάσεις που βγήκε μπροστά η ομάδα του Μέισον, κυριάρχησαν οι «τυπικά» γηπεδούχοι σκοράροντας με τον Λαπόρτ στο 82ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, οι «πετεινοί» έκαναν την ανατροπή νικώντας με 2-1 την Σαουθάμπτον και πλέον βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 56-38 και 53 βαθμούς.

Επιστρέφει στην αγωνιστική δράση ο Ντόχερτι (μπακ), παραμένει εκτός ο Ντέιβις (μπακ).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Έπαιξε χωρίς άγχος η υποβιβασμένη Σέφιλντ καταφέρνοντας να πάρει νίκη με 1-0, εντός έδρας κόντρα στην Μπράιτον. Εκμεταλλεύτηκε τα αλλεπάλληλα λάθη των φιλοξενούμενων καταφέρνοντας να σκοράρει με τον ΜακΓκόλντρικ στο 19ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα απειλήθηκε δίχως όμως να δεχθεί κάποιο γκολ από τον αντίπαλο. Παραμένει σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Χέκινγκμπότομ με ρεκόρ 18-56 και 17 βαθμούς.

Εκτός οι ΜακΜπέρνι (μέσος), Ο' Κόνελ (αμυντικός) και Σαρπ (αμυντικός). Αμφίβολος ο σημαντικός Ρόμπινσον (αμυντικός).