Τότεναμ

Δυσκολεύτηκε ωστόσο κατάφερε να πάρει την νίκη η Τότεναμ, με 1-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Σον μετά από ασίστ του «συνήθης ύποπτου» Κέιν στο 76ο λεπτό. Στα του Europa League, η ομάδα του Μουρίνιο δέχθηκε απρόσμενη ήττα με 1-0 στην έδρα της Άντβερπ. Πολλές οι αλλαγές στο αρχικό σχήμα, πολλά τα παράπονα από τον Πορτογάλου κόουτς που ανέφερε χαρακτηριστικά πως αν μπορούσε στο ημίχρονο θα πραγματοποιούσε έντεκα αλλαγές!

Εκτός συνεχίζει ο αναπληρωματικός Τανγκαγκά (αμυντικός).

Μπράιτον

Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση η Μπράιτον η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Γουέστ Μπρομ. Οι «γλάροι» κατάφεραν να προηγηθούν στο 40ο λεπτό με αυτογκόλ του Λίβερμουρ ωστόσο δεν μπόρεσαν ποτέ στην αναμέτρηση να παίξουν μπάλα και να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η ομάδα του Πάρκερ έτσι, δέχθηκε την ισοφάριση στο 83ο λεπτό και πλέον βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-12 και μόλις πέντε βαθμούς μετά από έξι αγωνιστικές.

Εκτός ο σημαντικός Ντανκ (στόπερ) και οι αναπληρωματικοί Τζαχανμπάκς (επιθετικός) και Αντουάν (επιθετικός). Ερωτηματικό αποτελεί η ετοιμότητα των Πρόπερ (μέσος), Γουάλτον (τερματοφύλακας) και Ιζκιέρδο (επιθετικός).