Τότεναμ

Επέστρεψε στη μετριότητα η Τότεναμ η οποία αναδείχθηκε αυτή τη φορά ισόπαλη με 2-2, στην έδρα της Νιουκάστλ. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να πετύχει δύο γκολ με τον Κέιν στο 30ο και 34ο λεπτό κάνοντας έτσι την ανατροπή πριν ακόμα την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μουρίνιο δεν έδειξε καλά στοιχεία, οπισθοχώρησε και απειλήθηκε με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση στο 85ο λεπτό. Πλέον, οι «πετεινοί» βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 51-32 και 49 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Ντέιβις (μπακ) και Ντόχερτι (μπακ), επιστρέφουν οι Οριέρ (μπακ) και Αλντερβάιρελντ (αμυντικός).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Εύκολο έργο είχε την Πέμπτη το βράδυ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία νίκησε με 2-0 στη Γρανάδα την ομώνυμη ομάδα αποκτώντας προβάδισμα ενόψει επαναληπτικού. Σκόραραν οι Ράσφορντ και Φερνάντες για την ομάδα του Σόσλκιερ, γενικότερα η εμφάνιση των «κόκκινων διαβόλων» ήταν άριστη. Στα του πρωταθλήματος, έκανε την ανατροπή νικώντας με 2-1 την Μπράιτον εντός έδρας και έτσι παρέμεινε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 58-33 και 60 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός για ακόμα μία αγωνιστική οι ημιβασικοί Μπαιγί (αμυντικός) και Μαρσιάλ (επιθετικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Τζόουνς (αμυντικός).