Τότεναμ

Αν και πήγε κανονικά στο γήπεδο της Φούλαμ την προηγούμενη αγωνιστική, εν τέλει ο αγώνας δεν πραγματοποιήθηκε διότι υπήρξαν πολλά κρούσματα Covid-19 στο «στρατόπεδο» του αντιπάλου. Στην 15η «στροφή» της Premier League λοιπόν, δεν μπόρεσε για ακόμα μία φορά να πανηγυρίσει νίκη καθώς αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Γουλβς. Προηγήθηκε με όμορφο σουτ του Ντομπελέ μόλις στο 1ο λεπτό ωστόσο δεν έδειξε την θέληση που χρειαζόταν για να νικήσει τον αγώνα και έτσι η ισοφάριση ήρθε από κόρνερ του Νέτο και όμορφη κεφαλιά του Σάις στο πρώτο δοκάρι. Απομακρύνθηκε από την κορυφή η ομάδα του Μουρίνιο καθώς πλέον βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-15 και με 26 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι αναπληρωματικοί Μπέιλ (μέσος) και Βινίσιους (επιθετικός). 50-50 του Μόουρα (μέσος), οριστικά απών ο σημαντικός Λο Σέλσο (μέσος).

Λίντς

Καταπληκτική εμφάνιση για την Λιντς και δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα με 5-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με απίθανο αυτογκόλ του Σάουερς ενώ κατάφεραν πριν την λήξη του πρώτου μέρους να βρουν άλλα τρία τέρματα με τους Αλιόσκι, Χάρισον και Ροντρίγκο. Στο δεύτερο μέρος, δεν θέλησαν να ρίξουν τον ρυθμό στην αναμέτρηση και βρήκαν εκ νέου τέρμα με πανέμορφο σουτ του Ραφίνια στο 72ο λεπτό καθορίζοντας και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Πλέον, η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-30 και έχοντας 23 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Κοχ (αμυντικός), Γιορέντε (αμυντικός) και Κλιχ (μέσος). Δεν επηρεάζουν οι απουσίες των Μπεράρντι (αμυντικός) και Φόρσαου (μέσος). Αμφίβολος ο βασικός Κούπερ (αμυντικός).