Τότεναμ

Νέα πολύ καλή εμφάνιση για την Τότεναμ που νίκησε αυτή την φορά με 3-1, στην έδρα της Νιουκάστλ. Η ομάδα του Μουρίνιο παρουσίασε πολύ καλή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να προηγηθεί με όμορφο σουτ του Σον στο 27ο λεπτό. Παρόλο που ισοφαρίστηκε στο δεύτερο μέρος, βρήκε απάντηση με τον Κέιν τρία λεπτά αργότερα ενώ στο 90ο λεπτό και πάλι ο Άγγλος σταρ σκόραρε «κλειδώνοντας» ουσιαστικά πολύ σημαντικό τρίποντο για την ομάδα του Μουρίνιο που βρίσκεται πλέον στην 7η θέση με ρεκόρ 57-46 και 55 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Άλι (μέσος), Ντάιερ (μέσος), Ντομπέλε (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Φόιθ (αμυντικός).

Λέστερ

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές κατάφερε να πάρει η Λέστερ, εντός έδρα απέναντι στην Σέφιλντ με 2-0. Η ομάδα του Ρότζερς παρουσίασε μετά από αρκετό καιρό σταθερότητα στην άμυνα ενώ κατάφερε βήμα βήμα να βγει μπροστά και να πετύχει τα δύο τέρματα που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση με τους Πέρεθ και Γκρέι να σκοράρουν στο 29ο και 79ο λεπτό αντίστοιχα. Σταθερά στην 4η θέση βρίσκονται οι «αλεπούδες» με ρεκόρ 67-36 και 62 βαθμούς.

Πολλές και σημαντικές οι απουσίες με τους Μάντισον (μέσος), Σογιουντσού (αμυντικός), Τσίλγουελ (μπακ) να αποτελούν τις σημαντικότερες.