Τότεναμ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Τότεναμ, αυτή τη φορά με 1-0 στην έδρα της Φούλαμ. Αρκετά καλή η εικόνα που είχε η ομάδα του Μουρίνιο στο πρώτο ημίχρονο όπου και άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκε απειλητικές φάσεις από τον αντίπαλο ωστόσο ο Γιορίς ήταν καταπληκτικός αποσοβώντας το κίνδυνο αρκετές φορές. Πλέον οι «πετεινοί» βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 42-27 ι 42 βαθμούς, στο -4 από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Έτοιμος ο Οριέρ (μπακ), πάλι εκτός ο βασικός Λο Σέλσο (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία και τρίτο ματς αήττητη η Κρίσταλ Πάλας, αυτή τη φορά με 0-0, εντός έδρας κόντρα στην ποιοτική Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Δεν κατάφερε ποτέ να έχει την κατοχή στον αγώνα, για ακόμα ένα ματς έγινε ελάχιστη απειλητική προς την αντίπαλη εστία ενώ καθοριστικό ρόλο για το «μηδέν» διαδραμάτισε ο Γκουαίτα που βρέθηκε σε εξαιρετική κατάσταση. Η ομάδα του Χότζον παρέμεινε στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-43 και 34 βαθμούς.

Παραμένουν τα πολλά προβλήματα για τη Κρίσταλ Πάλας καθώς για ακόμα μία αγωνιστική θα απουσιάσουν οι Φέργκιουσον (αμυντικός), Χένεσει (τερματοφύλακας), ΜακΆρθουρ (μέσος), ΜακΚάρθι (μέσος), Σακό (αμυντικός) και Τόμκινς (αμυντικός) ενώ αμφίβολοι είναι οι βασικοί Ζαχά (μέσος), Μίτσελ (μέσος) και Κλάιν (μπακ).