Τότεναμ

Δίχως να εντυπωσιάσει με την εμφάνιση της, η Τότεναμ κατάφερε να πάρει ακόμα μία νίκη, και πάλι με 1-0, αυτή τη φορά στην έδρα της Γούλβς. Το σκορ άνοιξε αρκετά νωρίς στην αναμέτρηση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άλι στο 9ο λεπτό, από εκεί και έπειτα ο Νούνο Εσπιρίτο Σάντος κατάφερε να διαχειριστεί άριστα το ματς παίρνοντας όλους τους βαθμούς. Εύκολο απόγευμα είχε για το Conference League η «αρμάδα» του Πορτογάλου κόουτς που νίκησε με 3-0 την Πάκος Φερέιρα παίρνοντας την πρόκριση για τους ομίλους. Ο Κέιν σκόραρε δύο τέρματα δίνοντας ένα ισχυρό μήνυμα μετά και την απόφαση του να μείνει στο κλαμπ και τη φετινή χρονιά.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Κάρτερ (αμυντικός), Ντομπελέ (μέσος) και Ρόντον (αμυντικός).

Γουότφορντ

Δεν εμφάνισε καλό «πρόσωπο» στην έδρα της Μπράιτον η Γουότφορντ η οποία ηττήθηκε με 2-0. Δέχθηκε δύο τέρματα από το πρώτο μέρος δίχως ποτέ να μπορέσει να δείξει αντίδραση στην αναμέτρηση. Στα του Λιγκ Καπ, πήρε την πρόκριση καθώς νίκησε με 1-0, εντός έδρας κόντρα στη Κρίσταλ Πάλας χάρις σε γκολ του Φλέτσερ στο 86ο λεπτό. Η ομάδα του Χίσκο ενισχύθηκε περαιτέρω στο μεταγραφικό παζάρι καθώς ανακοινώθηκε ο έμπειρος Σισοκό (μέσος) από την Τότεναμ.

Σίγουρα εκτός οι Φόστερ (τερματοφύλακας), Γκόσλινγκ (μέσος) και Πέδρο (μέσος). Αμφίβολοι οι Τσαλόμπα (μέσος) και Κούτσκα (μέσος).