Τότεναμ

«Πικρή» ήττα με 3-1 δέχθηκε η Τότεναμ, στην έδρα της Λιντς. οι φιλοξενούμενοι, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να ισοφαρίσουν προσωρινά με τον Σον έπειτα από όμορφη ασίστ του Άλι. Από εκεί και έπειτα, η ομάδα του Μέισον «πλήρωσε» τα πολλά της αμυντικά κενά, της ακυρώθηκε για χιλιοστά γκολ του Κέιν ενώ ήταν και εξαιρετικά άτυχη μπροστά από την αντίπαλη εστία. Οι «καρακάξες» διατηρούν πλέον μόνο μαθηματικές ελπίδες για να βρεθούν στους ομίλους του Champions League την επόμενη χρονιά.

Εκτός παραμένει ο Ντέιβις (μπακ).

Γουλβς

Επιστροφή στα τρίποντα για τη Γουλβς, με 2-1 απέναντι στην Μπράιτον. Ο Εσπιρίτο έβαλε πολλούς νέους στην αρχική ενδεκάδα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου κάνοντας την ανατροπή στο 76ο και 90ο λεπτό με τους Τραορέ και Γκιμπς Γουάιτ αντίστοιχα. Πλέον, οι «λύκοι» βρίσκονται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-47 και 45 βαθμούς.

Αμφίβολος ο Μπολί (αμυντικός), εκτός οι Χιμένεζ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Μάρσαλ (αμυντικός), Νέτο (επιθετικός) και Οτασοιέ (αμυντικός).