Τότεναμ

Η Τότεναμ πήγε στην διακοπή έχοντας στην «βαλίτσα» μία εμφατική νίκη, στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 6-1. Αν και βρέθηκε πίσω στην αναμέτρηση μόλις στο 2ο λεπτό, κατάφερε να κάνει την ανατροπή μόλις στα επόμενα πέντε λεπτά ενώ ο Λαμέλα κέρδισε έξυπνα την κόκκινη κάρτα έπειτα από χτύπημα εκτός φάσης που δέχθηκε από τον Μαρσιάλ. Πρωταγωνιστές οι Σον και Κέιν, αμφότεροι πέτυχαν δύο τέρματα. Αποκτήθηκε ο ανερχόμενος Ροντόν (αμυντικός) από την Σουόνσι.

Εκτός ο Τανγκανγκά (αμυντικός) καθώς και οι Ντάιερ (αμυντικός) και Λο Σέλσο (μέσος).

Γουέστ Χαμ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ πέτυχε η Γουέστ Χαμ, αυτή την φορά κάνοντας και πάλι την έκπληξη με 3-0 στην έδρα της Λέστερ. Σκόραραν οι Αντόνιο, Φορνάλς και Μπόουεν, τα «σφυριά» τα πηγαίνουν εξαιρετικά από την στιγμή που ο Μόγες βρίσκεται σε καραντίνα στο σπίτι του και την θέση του έχει αναλάβει ο Άιρβιν. Αποκτήθηκε με δανεισμό ο έμπειρος Ντόουσον (αμυντικός) καθώς και ο εξαιρετικός στην Τσάμπιονσιπ Μπενραμά (επιθετικός).

Ερωτηματικό αποτελεί η ετοιμότητα των σημαντικών Φρέντερικς (μπακ) και Μαζουακού (μπακ).