Τότεναμ

Εύκολη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε η Τότεναμ, ενάντια στην Μαρίν με 5-0. Το ίδιο συνέβη και για το Λιγκ Καπ εκεί όπου η ομάδα του Μουρίνιο νίκησε με 2-0 την Μπρέντφορντ και πλέον καλείται να αντιμετωπίσει την Μάντσεστερ Σίτι στον μεγάλο τελικό του Γουέμπλει. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος τώρα, εύκολο τρίποντο με 3-0 για τα «σπιρούνια», εντός έδρας απέναντι στην Λιντς. Σκόραραν οι Κέιν, Σον και Αλντερβάιλντερ, πλέον η ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-15 και 29 βαθμούς.

Έτοιμος να αγωνιστεί ο Χόιμπιεργκ (μέσος), θα λείψει ο σημαντικός Λο Σέλσο.

Φούλαμ

Πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου χάρις στα δύο γκολ που πέτυχε στην παράταση η Φούλαμ καθώς νίκησε με 2-0 την ΚΠΡ. Τα τέρματα της ομάδας πέτυχαν οι Ρέιντ και Κεμπάνο στο 104 και 106ο λεπτό του αγώνα. Στα του πρωταθλήματος, έχει να αγωνιστεί από το προηγούμενο έτος καθώς είχε πολλά κρούσματα με τα ματς να αναβάλλονται λόγω αυτού. Η ομάδα του Πάρκερ βρίσκεται σταθερά στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-23 και 11 βαθμούς, έχοντας δύο ματς λιγότερα.

Δεν υπάρχουν απουσίες μετά από πολύ καιρό για τους φιλοξενούμενους.