Τότεναμ

Για ακόμα ένα ματς δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τρίποντο η ομάδα του Μουρίνιο που αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Γουλβς. Προηγήθηκε με όμορφο σουτ του Ντομπελέ στο 1ο λεπτό, πίεσε αλλά όσο περνούσε ο χρόνος έδινε τις ευκαιρίες στον αντίπαλο για να απειλήσει. Εν τέλει, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το γκολ που καθόρισε το τελικό σκορ έπειτα από κεφαλιά του Σάις στο 86ο λεπτό. Χωρίς νίκη στα τελευταία τέσσερα ματς οι «πετεινοί» που πλέον βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-15 και 26 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνουν οι Μόουρα (μέσος), Βινίσιους (επιθετικός), Λο Σέλσο (μέσος) και Μπέιλ (μέσος).

Φούλαμ

Τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Φούλαμ, αυτή την φορά απέναντι στην Σαουθάμπτον, εντός έδρας με 0-0. Κακό από άποψη θεάματος το πρώτο μέρος, στο δεύτερο ημίχρονο ακυρώθηκαν δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους με την ομάδα του Πάρκερ να στέκεται αρκετά τυχερή. Δεν έδειξαν διάθεση για να απειλήσουν οι Λούκμαν, Λόφτους και Καβαλέιρο, η Φούλαμ συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά εντός ζώνης υποβιβασμού και πιο συγκεκριμένα στην 18η θέση με ρεκόρ 13-23 και έχοντας μόλις 11 βαθμούς.

Μοναδικός απών ο μακροχρόνιος Κονγκολό (αμυντικός). Επιστρέφουν στην αποστολή οι Τετέ (μπακ) και Λεμινά (μέσος).