Τότεναμ

Έπαιξε όσο χρειάστηκε η Τότεναμ η οποία και νίκησε την αδιάφορη Γουλβς με 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν την πλήρη κυριαρχία σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, βρήκαν γκολ αρχικά με τον Κέιν στο 45ο λεπτό ενώ το σκορ διαμορφώθηκε από τον Χόιμπιεργκ στο 62ο λεπτό. Εντός ευρωπαϊκών θέσεων βρίσκεται η Τότεναμ που χρειάζεται μόνο νίκες για να κάνει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα δίχως να φαίνεται ωστόσο να προλαβαίνει να βρεθεί στην πρώτη τετράδα.

Εκτός οι Οριέρ (μπακ) και Ντέιβις (μπακ).

Αστον Βίλα

Τέλος και μαθηματικά πλέον στα ευρωπαϊκά όνειρα της Άστον Βίλα μετά και την ήττα με 3-2 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Προηγήθηκε δις στο σκορ με τους ΜακΓκίν και Ελ Γκάζι στο 17ο και 34ο λεπτό αντίστοιχα, δέχθηκε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος δίχως να παίξει σωστή άμυνα η ομάδα του Σμιθ. Οι «χωριάτες» πλέον βρίσκονται αρκετά μακριά από την πρώτη εφτάδα, δεν έχουν να «κυνηγήσουν» πλέον κάποια θέση.

Αμφίβολος ο Σανσόν (μέσος), εκτός οι Κας (μπακ) και Τρεζεγκέτ (μέσος).