Τορίνο

Επανάληψη του ίδιου έργου και στο Μιλάνο, καθώς μολονότι ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Μπελότι πηγαίνοντας μπροστά στο σκορ στην ανάπαυλα, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-1 από την Ίντερ. Το συγκρότημα του Λόνγκο απογοητεύει το τελευταίο διάστημα πλην της νίκης επί της ουραγού Μπρέσια, βρίσκεται μόλις πέντε βαθμούς μακριά από την επικίνδυνη ζώνη και ως εκ τούτου υπάρχει πίεση στο εσωτερικό του συλλόγου για τρίποντα. Καλύτερα τα πράγματα στο Ολυμπιακό Στάδιο (6-3-7 με 10/16 over).

Aπών ο Μπασέλι (Μ).

Bet Info - Τορίνο

Πέντε συνεχόμενα γκολ/γκολ & over.

Τζένοα

Έρχεται από σημαντικό τρίποντο (2-0) επί της ουραγού ΣΠΑΛ στο Μαράσι χάρη σε τέρματα των Πάντεβ και Σένε, ένα σε κάθε ημίχρονο. Οι ροσομπλού ήταν συγκεντρωμένοι και αποτελεσματικοί, θα μπορούσαν να έχουν πετύχει κι άλλο τέρμα αλλά ο Ιάγκο Φαλκέ αστόχησε από το σημείο του πέναλτυ. Βαθιά η βαθμολογική ανάσα για τους Γενοβέζους που ανέβηκαν ξανά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, σημαντική ευκαιρία απόψε για να μεγαλώσει η διαφορά (+1) από την Λέτσε, η οποία χτες βράδυ ηττήθηκε από τη Φιορεντίνα. Μόλις δύο τα κερδισμένα τρίποντα μακριά από τη Λιγουρία (2-8-6 με 13/16 over).

Kρισίτο (Α), Ρομέρο (Α), Ραντοβάνοβιτς (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι.