Τορίνο

Έχασε μέσα από τα χέρια της το τρίτο συνεχόμενο τρίποντο καθώς μολονότι προηγήθηκε της Ελλάς Βερόνα με 0-3 μέσα στο Αντρέας Μπεντεγκόντι, πήρε μόνο ένα βαθμό (3-3) δεχόμενη με τη σειρά της τρία τέρματα στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης. Απογοήτευση στις τάξεις των οπαδών και των παραγόντων από το αποτέλεσμα, δεν είναι η πρώτη φορά που χύνεται η καρδάρα με το γάλα και η ομάδα παίρνει κάτι λιγότερο από αυτό που αξίζει. Αρκετά μεγάλη η απόσταση των 7 βαθμών από την πρώτη εξάδα, αρκετά δύσκολο φαίνεται το ενδεχόμενο να μπει εκεί η Τορίνο, 3-2-3 με 5/8 over ο απολογισμός στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Τραυματίες οι Λιάνκο (Α), Μπονιφάτσι (Α) και Φαλκέ (Ε).

Σπαλ 2013

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Πετάνια της έδωσε το προβάδισμα μέσα στο Ολίμπικο στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη δέχτηκε ισχυρή πίεση και φυσιολογικά ηττήθηκε με σκορ 3-1 από την Ρόμα. Η ΣΠΑΛ παραμένει ουραγός και στο -6 από την ζώνη της σωτηρίας, χρειάζεται πολύ μεγάλη βελτίωση για να τη σκαπουλάρει ως το τέλος της σαιζόν καθώς έχει τη χειρότερη επίθεση του καμπιονάτο, ενώ σίγουρα θα απαιτηθεί και μεταγραφική ενίσχυση στην επικείμενη μεταγραφική περίοδο. Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός μακριά από τη Φεράρα (0-1-7 με 5/8 under).