Τορίνο

Η θετική αύρα που έχει φέρει ο Βάλτερ Ματζάρι συνεχίστηκε και στον εντός έδρας αγώνα με την Ουντινέζε, έστω κι αν χρειάστηκε ένα διαιτητικό λάθος στο 0-0 για να μη μείνει πίσω στο σκορ. Η ουσία είναι πως με τέρματα των Μπελότι κι Εν Κουλού ήρθε το τρίποντο (2-0) για τη Γκρανάτα που παραμένει σε κοντινή απόσταση (5 βαθμούς) από την έκτη θέση κι επομένως μέσα στο παιχνίδι για την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ, έστω κι αν οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος της. Ξεσηκωμός στους φιλάθλους της για το αποψινό ντέρμπυ της πόλης, θετικό σημάδι το ότι δύσκολα χάνει εντός έδρας τη φετινή σαιζόν (5-5-2 με 7/12 over).

Σταθερά εκτός ο Λιάνκο (Α).

Bet Info - Τορίνο

Η Τορίνο τρέχει θετικό σερί της τάξης του 3-4-0 το τελευταίο διάστημα.

Γιουβέντους

Στο ένατο λεπτό της εντός έδρας συνάντησης με την Τότεναμ η Μεγάλη Κυρία βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, όμως τα υπόλοιπα 80 λεπτά οι Άγγλοι κυριάρχησαν πλήρως και την υποχρέωσαν σε ισοπαλία (2-2) δυσκολεύοντας σημαντικά την υπόθεση πρόκριση για τους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ. Νωρίτερα για το πρωτάθλημα οι μπιανκονέρι είχαν περάσει νικηφόρα (0-2) από τη Φλωρεντία παραμένοντας στο κατόπι της πρωτοπόρου Νάπολι που έχει μόλις ένα βαθμό περισσότερο. Σε δέκα ημέρες η ρεβάνς στο Λονδίνο για τους πρωταθλητές που είναι αποτελεσματικοί εκτός έδρας στο καμπιονάτο (10-1-1 με 7/12 over).

Δεν παίζουν ούτε σήμερα οι Χέβεντες (Α), Ματουιντί (Μ) και Κουαδράδο (Ε).