Τορίνο

Το παιχνίδι στην Καμπανία έδειξε να στραβώνει για αυτήν καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα στο 49ο λεπτό, δεν τα παράτησε όμως παίρνοντας άμεσα τα ηνία της αναμέτρησης και με δύο τέρματα του ΜVP Tζάτζα στο 51' και στο 93' και κατακτώντας δίκαια το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) απέναντι στη Μπενεβέντο. Οι γκρανάτα υπερέχουν στην ισοβαθμία της Κάλιαρι και ως εκ τούτου βρίσκονται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, δεν υπάρχει αμφιβολία πως η έλευση του Νταβίντε Νικόλα στον πάγκο τους έχει δράσει ευεργετικά. Αχίλλειος πτέρνα η έδρα τους όπου αγνοούν φέτος τη χαρά της νίκης (0-5-4 με 5/9 over).

Oι αμυντικοί Βοιβόντα και Ίτζο δεν είναι διαθέσιμοι απόψε.

Bet Info - Τορίνο

5 ισοπαλίες στα 6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Τορίνο.

Φιορεντίνα

Κατάφερε να καταγάγει μία δεύτερη συνεχόμενη νίκη (2-1) επί της Κροτόνε στο στάδιο Αρτέμιο Φράνκι εξαργυρώνοντας το καλό της ξεκίνημα που της προσέφερε δύο γκολ (Μποναβεντούρα, Βλάχοβιτς) και παρότι στην επανάληψη ανησύχησε από τη μείωση του σκορ. Ανακούφιση στις τάξεις των βιόλα, κατά κύριο λόγο διότι έδειξαν να αφήνουν άμεσα πίσω τους τη βαριά ήττα που υπέστησαν στη Νάπολη και η οποία προκάλεσε έντονες αντιδράσεις στο εσωτερικό του συλλόγου. Πλέον η ομάδα του Πραντέλι έχει ανέβει στη δωδέκατη θέση και στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη, σαφώς μικρή η συγκομιδή της μακριά από την Τοσκάνη (1-2-6 με 6/9 over).