Τοντέλα

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Τοντέλα, στην έδρα της Ζιλ Βιθέντε. Έμεινε από νωρίς με παίκτη λιγότερο καθώς μόλις στο 12ο λεπτό ο Μπαγιέ αποβλήθηκε. Δέχθηκε το γκολ δεκατρία λεπτά αργότερα ωστόσο, παίζοντας ολοκληρωτική άμυνα, κατάφερε να βρει το τέρμα της ισοφάρισης κόντρα στην ροή του ματς στο 58ο λεπτό με τον Φερέιρα. Πλέον η ομάδα του Αγεσταράν βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-8 και 2 βαθμούς.

Λείπει ο τιμωρημένος Μπαγέ (μέσος) καθώς και οι Στρακλτζ (μέσος), Γκονζάλεζ (αμυντικός) και Μεντιούμπ (αμυντικός) που δεν επηρεάζουν.

Πορτιμονένσε

Επιτέλους νίκη για την Πορτιμονένσε με ανατροπή, 2-1 στην έδρα της ποιοτικής Μαρίτιμο. Η ομάδα του Πάουλο Σέττζιο, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, έπαιξε φοβερά στην μεσαία γραμμή καταφέρνοντας και να κλείσει χώρους αλλά και να δημιουργήσει φάσεις, τις οποίες μετέτρεψαν σε γκολ οι Ντένερ και Άντερσον στο 70ο και 74ο λεπτό του αγώνα. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον οι φιλοξενούμενοι με ρεκόρ 3-5 και 4 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Χάκμαν (αμυντικός) και ο βασικός Μουφί (αμυντικός).