Τοντέλα

Εκ νέου ήττα δέχθηκε η Τοντέλα στον θεσμό του πρωταθλήματος, αυτή την φορά στην έδρα της Ζιλ Βιθέντε με 3-2. Η ομάδα του Γκονζάλεζ για ακόμα μία φορά δεν παρουσίασε σταθερότητα στην άμυνα και αυτό ήταν κάτι που την «πλήγωσε» με τρία τέρματα. Έδειξε αντίδραση χωρίς να καταφέρει ωστόσο να κερδίσει κάτι καθώς τα γκολ των Ταβάρες και Σαμπάιο δεν είχαν αντίκτυπο. Η ομάδα του Ισπανού προπονητή βρίσκεται πλέον στην 16η θέση με ρεκόρ 27-43 και 30 βαθμούς.

Σταθερά εκτός ο βασικός Ράμος (τερματοφύλακας).

Μπράγκα

Απρόσμενη ισοπαλία με 1-1, εντός έδρας για την Μπράγκα, απέναντι στην αδύναμη Μπελενένσες. Οι γηπεδούχοι, αν και έπαιζαν σχεδόν μονότερμα σε όλη την αναμέτρηση και προηγήθηκαν με τον Χόρτα στο 42ο λεπτό, δέχθηκαν την ισοφάριση σε ανυποψίαστη φάση με τον Κασιέρα στο 80ο λεπτό. Σταθερά στην 4η θέση βρίσκεται η ομάδα του Σεκιέιρα με ρεκόρ 59-38 και 57 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Ρολάντο (αμυντικός), Σεκιέιρα (αμυντικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Τορμένα (αμυντικός).