Τοντέλα

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Τοντέλα, στην έδρα της Μπελενένσες σε ένα άκρως μοιρασμένο ματς. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με γκολ του Ρονάν ωστόσο δέχθηκαν την ισοφάριση στο 39ο λεπτό με το δεύτερο μέρος να μην επιφυλάσσει κάποια έκπληξη για καμία από τις δύο ομάδες. Πλέον η ομάδα του Γκονζάλεζ βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 24-36 και 30 βαθμούς.

Εκτός ο τιμωρημένος και βασικός Ζακίτε (μέσος).

Φαμαλικάο

Έμεινε για τρίτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη η Φαμαλικάο η οποία αυτή την φορά δέχθηκε απρόσμενη εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Πορτιμονένσε Παρότι προσπάθησε γενικά να πετύχει κάποιο γκολ, το δέχθηκε μόλις στο 17ο λεπτό δίχως να καταφέρει να αλλάξει κάτι στο υπόλοιπο της αναμέτρησης. Έπεσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Σούσα που έχει ρεκόρ 44-44 και 45 βαθμούς συγκομιδή.

Δεν υπάρχουν απουσίες για τους φιλοξενούμενους.