Τοντέλα

Από το κακό στο χειρότερη η πορεία της Τοντέλα στο πρωτάθλημα καθώς δέχθηκε για ακόμα μία αναμέτρηση ήττα, αυτή τη φορά με 3-1 στην έδρα της Μπράγκα. Οι φιλοξενούμενοι  άντεξαν για ογδόντα λεπτά στον αγώνα δίχως να παίξουν σωστή άμυνα στα τελευταία λεπτά. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Αγεσταράν ήταν να μειώσει με τον Νταντάσοβ στο 86ο λεπτό.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Γκονσάλβες (αμυντικός) και Σανάν (αμυντικός).

Φαμαλικάο

Πήρε ψυχολογικό boost η Φαμαλικάο νικώντας με 5-0, στο Λιγκ Καπ, την αδύναμη Πεναφιέλ. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Βιειρά μπορεί να εμφάνισε βελτιωμένη εικόνα ωστόσο αναδείχθηκε και πάλι ισόπαλη, αυτή τη φορά με 0-0 κόντρα στην Μαρίτιμο. Πρέπει να αναγνωριστεί η προσπάθεια των παικτών μου δήλωσε ο Πορτογάλος τεχνικός που δήλωσε αισιόδοξος ενόψει συνέχειας.

Εκτός παραμένει ο σημαντικός Ταβάρες (επιθετικός).