Τοντέλα

Τρίτη σερί ήττα δέχθηκε η Τοντέλα, στην έδρα της Μπενφίκα με 2-1. Αν και προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με τον Άγκρα, δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου στο δεύτερο μέρος δεχόμενη την ανατροπή. Η ομάδα του Αγεσταράν δεν «πάτησε» στην αντίπαλη περιοχή στο β' ημίχρονο, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Στα μεταγραφικά, υπήρξε ενίσχυση με τους Μποσέλι (επιθετικός), Μουρατόρε (μέσος) και Σανιάν (αμυντικός).

Εκτός παραμένει ο σημαντικός Ερνάντο (αμυντικός).

Εστορίλ

Καταπληκτική η πορεία της Εστορίλ μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, κατάφερε να πάρει άλλο ένα τρίποντο, αυτή τη φορά με 2-1, εντός έδρας κόντρα στη Μαρίτιμο. Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι, προηγήθηκαν με τον Κρέσπο στο 28ο λεπτό και παρότι ισοφαρίστηκαν, κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τσικουίνιο να καθορίζει το τελικό σκορ στο 60ο λεπτό. Η ομάδα του Πινέιρο ενισχύθηκε με τους Χαβιέρ (επιθετικός), Ρούι (επιθετικός), Ροντρίγκο (μέσος), Μαλντίνι (αμυντικός) και Ρομάριο (μέσος).

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή γενικότερα απουσίες.