Θέλτα

Η Θέλτα «κόλλησε» στο εκτός έδρας 0-0 σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις και πιο βαρυσήμαντο γεγονός την αποβολή του Πάπε Ντιόπ στο 86', η οποία άφησε με 10 παίκτες τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά. Έτσι, η ομάδα του Όσκαρ Γκαρθία έφυγε με τον βαθμό από την πρώτη εκτός έδρας αποστολή και κοιτάζει το ματς στην έδρα της με αντίπαλο τη Βαλένθια.  Το γεγονός πως εχασε σπουδαίες μονάδες μετά το τέλος του πρωταθλήματος, όπως τους Μουρίγιο, Ραφίνια, Μπράνταριτς, Σμολόφ, την αποδυνάμωσε αλλά το ρόστερ εξακολουθεί να χαρακτηρίζεται απο αρκετή ποιότητα με τους Τάπια και Βαδίγια να είναι δύο απο τις πιο σημαντικές προσθήκες.

Τραυματίες οι δύο τερματοφύλακες, Σέρχιο Αλβαρεθ και Ρουμπέν Μπλάνκο. Εκτός ο χαφ Σουάρεθ και ο φορ Σμόλοφ.

Bet Info - Θέλτα

Απο τέσσερα σερί under 2.5.

Βαλένθια

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο ισπανικό πρωτάθλημα η Βαλένθια με τις  Νυχτερίδες να επικρατούν τελικά της Λεβάντε με 4-2 παρόλο που έμειναν πίσω στο σκορ δύο φορές στο παιχνίδι. Η Λεβάντε άνοιξε το σκορ με το.. καλημέρα αλλά η γηπεδούχος Βαλένθια ισοφάρισε με κεφαλιά του Γκαμπριέλ. Εντούτοις, πάλι ο Μοράλες έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γρανότες με τις νυχτερίδες να απαντούν ξανά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Γκόμες. Στο δεύτερο μέρος ο Βαγιέχο στο 75΄ έδωσε το προβάδισμα στην Βαλένθια για πρώτη φορά στην αναμέτρηση, ενώ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Σε μια πολύπαθη σεζόν λοιπόν, η Βαλένθια ξεκίνησε έτσι νικηφόρα την νέα σεζόν.

Εκτός οι αμυντικοί Γκαράι και Πιτσίνι, τραυματίας και ο φορ Μορένο.