Θέλτα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το τελευταίο ματς της 7ης αγωνιστικής της LaLiga, με τις Λεβάντε και Θέλτα να μένουν στο 1-1 στο «Λα Κεράμικα». Η Θέλτα, δεν έμεινε ικανοποιημένη από το τελικό σκορ, μιας και παραμένει μόλις στους 6 βαθμούς, μόλις μια θέση πάνω απο τη ζώνη του υποβιβασμού. Μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο, στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 48΄ η (τυπικά) γηπεδούχος Λεβάντε άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Ρότζερ, ωστόσο, η «απάντηση» της ομάδας του Βίγκο ήταν άμεση και ήρθε πέντε λεπτά αργότερα με τον Καρέιρα.

Τιμωρημένος ο κόουτς Όσκαρ.

Bet Info - Θέλτα

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα για τη Σοσιεδάδ κόντρα στην Ουέσκα (4-1), που έφτασε τους 14 βαθμούς και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 2η θέση με δύο βαθμούς λιγότερους απο τη πρώτη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά στο παιχνίδι ενώ στο 33ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μαφέο. Ο Ογιαρθάμπαλ ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, η  Ουέσκα μπήκε ιδανικά στον αγωνιστικό χώρο καθώς στο 46′ έφτασε στην ισοφάρισηενώ στο 53′ ο Γοροσαμπέλ έκανε τη σέντρα και ο Ογιαρθάμπαλ με κεφαλιά σκόραρε για δεύτερη φορά για το 2-1. Η Σοσιεδάδ βρήκε άλλα δύο γκολ με τον Πόρτου (68′) και τον Ίσακ (75′) και πήρε τη μεγάλη νίκη .