Θέλτα

Στο «Θορίγια» Βαγιαδολίδ και Θέλτα έμειναν ισόπαλες με 1-1. Στο 44ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ιάγκο Άσπας ωστόσο η Βαγιαδολίδ ισοφάρισε στο 66ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σέρχιο Γκουαρντιόλα. H απόδοσή της κινήθηκε σε ρηχά νερά και με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, στο φινάλε θα μπορούσε να φύγει και με άδεια χέρια. Τρεις αγωνιστικές, πέντε βαθμοί για τους «θελέστες», που δεν θέλουν να μπλέξουν όπως πέρσι.

Εκτός ο αμυντικός Βάσκες και ο κίπερ Αλβάρες.

Bet Info - Θέλτα

3/4 G/G στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της ομάδας φέτος.

Μπαρτσελόνα

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα, προκειμένου να αρχίσει νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη φετινή LaLiga. Οι «μπλαουγκράνα» συνέτριψαν με 4-0 τη Βιγιαρεάλ στο «Καμπ Νου», για την 3η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, «καθαρίζοντας» τον αγώνα από το πρώτο 45λεπτο. Ο 17χρονος επιθετικός, Ανσού Φατί, έγραψε το 2-0 μέσα σε ένα τετράλεπτο (15΄, 19΄), ο Μέσι εκτέλεσε εύστοχο πέναλτι στο 35΄, ενώ το αυτογκόλ του Τόρες στο 45΄ ανέδειξε πρόωρο νικητή.

Εκτός ο κίπερ Τερ Στέγκεν και ο στόπερ Ουμτιτί.