Θέλτα

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Θέλτα, με 2-1 εντός έδρας κόντρα στην Οσασούνα. Αν και δεν κυριάρχησε στην αναμέτρηση, κατάφερε να βρει δύο τέρματα με τους Άσπας και Μουρίγιο στο 42ο και 64ο λεπτό αντίστοιχα ενώ της ακυρώθηκε και τέρμα του Νολίτο στο 42ο λεπτό. Έπαιξε σωστή άμυνα η ομάδα του Κουντέτ, πλέον βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-51 και 41 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Αλβάρεζ (τερματοφύλακας) και Μπλάνκο (τερματοφύλακας), αμφίβολος ο Μορ (μέσος).

Λεβάντε

Άλλη μία ήττα πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Λεβάντε, αυτή τη φορά με 1-0 στην έδρα της Έλτσε. Αν και είχε την κατοχή υπέρ της στο μεγαλύτερο μέρος δεν μπόρεσε να δημιουργήσει φάσεις με το σκορ να καθορίζεται από το 32ο λεπτό. Δεν κατάφερε να κάνει προσπάθεια στο στόχο στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Λόπεζ συνεχίζει να βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 38-46 και 38 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Καμπάνα (μέσος), Μιραμόν (μέσος), Ραντόγια (αμυντικός) και Βούξεβιτς (μέσος). Αμφίβολος ο βασικός Γκόμεζ (επιθετικός).