Θέλτα

Ανταγωνιστική μόνο για ένα μέρος ήταν η Θέλτα στο Μπερναμπέου όπου και ηττήθηκε με 5-2, απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μινά στο 4ο λεπτό ενώ παρότι ισοφαρίστηκαν, κατάφεραν αν πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τσέρβι στο 31ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κουντέτ δεν εμφάνισε καλό πρόσωπο δεχόμενη τέσσερα γκολ δίχως να προβάλει αντίσταση.

Αμφίβολος ο σημαντικός Τσέρβι (επιθετικός) που έχει ενοχλήσεις.

Κάντιθ

Δεύτερη σερί ήττα για την Κάντιθ, αυτή τη φορά με 2-0, εντός έδρας απέναντι στην Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν αναμέτρηση στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και το πλήρωσαν με δύο τέρματα στο 71ο και 84ο λεπτό. Η ομάδα του Κερβέρα είχε μόλις ένα σουτ στον στόχο, κόστισε η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Κάλα στο 83ο λεπτό.

Εκτός οι Κάλα (αμυντικός), Γκαρίντο (μέσος) και Μάρι (μέσος).