Θέλτα

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Θέλτα, στην έδρα της Λεβάντε με 2-0. Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση δίχως πολλές φάσεις, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να είναι αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια, σκοράροντας δύο τέρματα με τους Άσπας και Μέντεθ στο 66ο και 85ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Κουντέτ βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-10 και 4 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών.

Γρανάδα

Παρότι παρουσίασε βελτιωμένη εικόνα, η Γρανάδα δεν κατάφερε και πάλι να αποφύγει την ήττα, αυτή τη φορά εντός έδρας με 3-2 κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση ανοίγοντας το σκορ στο 9ο λεπτό. Δεν παρουσίασαν ωστόσο την ίδια «δίψα» στο δεύτερο μέρος δεχόμενοι τρία τέρματα. Απογοητευμένος με το τελικό σκορ ο Μορένο, πλέον η «αρμάδα» του βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-11 και 3 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Ετέκι (μέσος) και Λοθάνο (αμυντικός).