Θέλτα

Την ήττα με 4-2 υπέστη η Θέλτα την προηγούμενη εβδομάδα εκτός έδρας με αντίπαλο τη Σεβίλλη, με το τελικό αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται ωστόσο πλήρως στην εικόνα του παιχνιδιού μιας και το σύνολο της Ανδαλουσίας σκόραρε δύο τέρματα στο φινάλε. Η ομάδα του Βίγκο ανέτρεψε το 1-0, ωστόσο πληγώθηκε στο τέλος του πρώτου μέρους για το 2-2. Στο 85' και το 87' με δύο τέρματα οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν στην πίεση της Σεβίλλης και έφυγαν με άδεια χέρια. Εντός της επικίνδυνης ζώνης η Θέλτα που ψάχνει απεγνωσμένα βαθμούς.

«Κομπλέ» η αποστολή.

Bet Info - Θέλτα

Aπο τέσσερα σερί G/G.

Γρανάδα

Η Γρανάδα γνώρισε την ήττα με 3-1 από τη Βαγιαδολίδ στο «Λος Κάρμενες» για τη 10η αγωνιστική της La Liga καθώς δεν ήταν καλή στον αγωνιστικό χώρο και αυτό το πλήρωσε με την ήττα της από μια ομάδα που βρίσκεται στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Η Βαγιαδολίδ εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και βρήκε δύο γκολ, με τον Ντουάρτε να μειώνει στο 63', γκολ που δεν ήταν αρκετό ωστόσο για να πάρει πόντο. Μέχρι το τελευταίο λεπτό όμως ήταν ακόμα στη διεκδίκηση βαθμού, πληγώθηκε στις καθυστερήσεις και έφυγε με άδεια χερια ξανά.