Θέλτα

Η Θέλτα πήρε τεράστιο αποτέλεσμα στη Μαδρίτη κόντρα στην Ατλέτικο σκοράροντας στο 89ο λεπτό της συνάντησης, σε ένα ματς που έμοιαζε χαμένο (2-2). Η ομάδα από το Βίγκο άνοιξε το σκορ στο Μετροπολιτάνο με τον Σαντιάγκο Μίνα στο 13ο λεπτό και οι Γαλιθιάνοι έβαλαν από νωρίς δύσκολα στους Μαδριλένους. Ο Λουίς Σουάρες έκανε τη δουλειά που ξέρει για τους κολτσονέρος. Ισοφάρισε στο 45ο λεπτό σε 1-1 μετά την ασίστ του Γιορέντε και στο 50ό λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της ισπανικής πρωτεύουσας κάνοντας το 2-1. Ο Φακούντο Φερέιρα στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και χάρισε το βαθμό στη Θέλτα.

Εκτός ο  κίπερ Άλβαρεθ και μπακ Χουάνκα.

Bet Info - Θέλτα

3/4 G/G πρόσφατα.

Έλτσε

Σημαντικός βαθμός για την Έλτσε που γύρισε από το 0-2 κόντρα στη Βιγιαρεάλ και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό (2-2) στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία. Η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε στο 16′ με τον Αλκάθερ να δίνει για τον Μορένο που με πλασέ έκανε το 1-0 στο 16′. Στο 35′ και πάλι ο Μορένο με εξαιρετικό πλασέ έκανε και το 2-0 για την ομάδα του που φάνηκε να «αγκαλιάζει» τη νίκη. Η Έλτσε μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 49ο λεπτό ο Καρίγιο με κεφαλιά έκανε το 1-2. Στο 64′ ο Μπογέ ισοφάρισε σε 2-2 με πλασέ σε κενό τέρμα δίνοντας τον βαθμό στην ομάδα του.