Θέλτα

Ηττήθηκε οριακά απο τη Μπέτις προ ολίγων ημερών η Θέλτα, ωστόσο έδειξε σημάδια βελτίωσης. Η ομάδα της Σεβίλλης με δύο γκολ του έμπειρου μεσοεπιθετικού, έπειτα από ισάριθμες ασίστ του Φεκίρ νίκησε 2-1 ανατροπή τη Θέλτα στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της LaLiga. Η Θέλτα προηγήθηκε στο 16΄ με τον Σάντι Μίνα, αλλά η Μπέτις είχε τις απαντήσεις και έφτασε στην ανατροπή πριν από το ημίχρονο. Στο 25΄ ο Κανάλες ισοφάρισε με σουτ μετά από ασίστ του Φεκίρ και στο 44΄ παίχτηκε το… ίδιο έργο, με τον Γάλλο να σερβίρει και τον Ισπανό μέσο να εκτελεί για το 2-1 της Μπέτις!

Εκτός ο πολύτιμος φορ Άσπας, ενώ κάρτες συμπλήρωσε ο μέσος Σουάρεθ.

Bet Info - Θέλτα

4/5 over 2.5 για τη Θέλτα πρόσφατα.

Εϊμπάρ

Tρίτη σερί ήττα για την Εϊμπάρ (δύο για το πρωτάθλημα και μία για το κύπελλο), αυτή τη φορά απο την Ατλέτικο με 2-1 εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί, κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς με πέναλτι – γκολ του... τερματοφύλακα τους, Μάρκο Ντιμίτροβιτς (12'), αλλά στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σουάρες, ο οποίος έφτασε τα έντεκα γκολ σκοράροντας δίς. Με ευκαιρίες στην επανάληψη και οι δύο αντίπαλοι, σίγουρα μπορούσε κάποιο γκολ η Εϊμπάρ.