Θέλτα

Δεν ήταν καλή και δικαίως γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Οσασούνα η Θέλτα στη Παμπλόνα. Στο 22ο λεπτό η γηπεδούχος άνοιξε το σκορ καθώς ο Ρονκάλια με εξαιρετικό μακρινό σουτ έκανε το 1-0, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν έχοντας την ανωτερότητα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 76′, ο Ρονκάλια γύρισε από τα δεξιά και ο Καλέρι βρέθηκε και πάλι στη φάση κάνοντας με κεφαλιά το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Μόλις μια ευκαιρία για τη Θέλτα σε όλο το παιχνίδι και παρά τους πέντε βαθμούς που έχει κατακτήσει, η θέση του προπονητή είναι επισφαλής.

Εκτός οι μπακ Μάγιο και Κέβιν.

Bet Info - Θέλτα

3/5 N/G πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Προβληματίζουν έντονα οι «ροχιμπλάνκος» οι οποίοι  μετά την εξάρα της πρεμιέρας μπλόκαραν σε δεύτερο σερί παιχνίδι και προβλημάτισαν. Το πιο προβληματικό σκέλος του παιχνιδιού αποτέλεσε το ότι δεν έβγαλε ούτε μισή τελική στην αντίπαλη εστία! Πιο κοντά μάλιστα στο γκολ έφτασαν οι φιλοξενούμενοι δις με τον αρχηγό τους Μάριο Γκασπάρ. Ωστόσο, ο Όμπλακ αντέδρασε όπως έπρεπε.Μετά από τρεις αγωνιστικές στη La Liga μάλιστα έχει δύο λευκές ισοπαλίες. Αναμφίβολα πρόκειται για κάτι που προκαλεί μεγάλο προβληματισμό.

Εκτός οι μπακ Λόντι και Βρσάλικο. Εκτός λόγω κορονοϊού ο στόπερ Χιμένεθ.