Στρόμσγκοντσετ

Συνεχίζει την κακή της πορεία στο πρωτάθλημα η Στρόμσγκοντσετ χάνοντας αυτή την φορά με 2-1, στην έδρα της Λίλεστρομ. Άλλη μία κακή εμφάνιση από τους παίκτες του Πέντερσεν, η ομάδα παρουσιάζει μεγάλα προβλήματα στο αμυντικό κομμάτι. Μοναδικός διασωθέν από την αναμέτρηση ο Τόκσταντ ο οποίος πέτυχε και το γκολ της τιμής στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Δανού κόουτς με ρεκόρ 15-27 και 10 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Μίκελσον (αμυντικός).

Μπόντο Γκλίμτ

Εμφατική νίκη με 5-1 κατάφερε να πετύχει, εντός έδρας η Μπόντο Γκλιμτ απέναντι στην αδύναμη Ρανχάιμ. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Λαγιούνι στο 24ο λεπτό ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 67ο λεπτό. Στον πίνακα τον σκόρερ μπήκαν επίσης και οι Χέρεμ και Ζίκερναγκελ. Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Κνούτσεν με ρεκόρ 33-23 και 29 βαθμούς.