Στουτγκάρδη

Έχασε ρεσιτάλ ευκαιριών στο Φράιμπουργκ, με ρεσιτάλ το χαμένο πέναλτυ του Γκονζάλες στο 45ο λεπτό μένοντας στο προβάδισμα του Βαμαγκιτούνγκα στο 6ο λεπτό, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα (2-1) από τη γηπεδούχο ομάδα. Άδικο το αποτέλεσμα για τη Στουτγάρδη, η οποία όμως το τελευταίο δίμηνο συχνά-πυκνά αποκομίζει λιγότερα από ό,τι αξίζει εντός αγωνιστικού χώρου και αυτό είναι κάτι που οφείλει να βελτιώσει καθώς η απόσταση των επτά βαθμών από τη 16η θέση (μπαράζ παραμονής) δεν είναι πολύ δύσκολο να καλυφθεί. Η Στουτγάρδη δεν έχει πάρει ακόμα τρίποντο στη Μερσέντες Μπενζ Αρίνα (0-5-3 με 5/8 over).

Aμφίβολος ο σέντερ μπακ Άντον.

Bet Info - Στουτγκάρδη

4 συνεχόμενα over.

Μαιντζ

Προέρχεται από τη μεγαλύτερη φετινή της νίκη, η οποία βέβαια ήταν η δεύτερη συνολικά στη Μπουντεσλίγκα, καθώς επικράτησε της Λειψίας με σκορ 3-2 με πρωταγωνιστή τον Νιακατέ και μολονότι βρέθηκε μάλιστα πίσω στο σκορ δύο φορές. Πρόκειται για ένα αποτέλεσμα που θα ήταν δύσκολο να προβλεφθεί ακόμα κι από τους πιο αισιόδοξους φιλάθλους της Μάιντζ, που αναπτέρωσε τις ελπίδες της για παραμονή και ταξίδεψε απόψε στη Στουτγάρδη με στόχο τη νίκη καθώς η 16η θέση απέχει 5 βαθμούς και η απευθείας εξασφάλιση 7. Απογοητευτικός πάντως ο απολογισμός μακριά από το Παλατινάτο (1-2-5 με 6/8 over).