Στουτγκάρδη

Ρεσιτάλ αποτελεσματικότητας στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, εκεί που σκόραρε από μία φορά σε κάθε 45λεπτο με τους Κεμπφ και Κάστρο αξιοποιώντας δύο από τις λίγες ευκαιρίες της παρουσιάστηκαν σε αντίθεση με τη φλύαρη και αναποτελεσματική Χέρτα κι έφτασε στη νίκη (0-2). Οι νεοφώτιστοι μετά την ήττα της πρεμιέρας μετρούν επτά κερδισμένους βαθμούς (2-1-0) σε τρεις αγωνιστικές και θέλουν να εκμεταλλευτούν ακόμα περισσότερο το θετικό μομέντουμ προκειμένου να πάρουν προβάδισμα στη μάχη της παραμονής. Αρκετά συμπαθητικές οι αμυντικές τους επιδόσεις έχοντας δεχτεί μόλις 5 γκολ στις 4 πρώτες στροφές του πρωταθλήματος.

Δεν παίζουν οι αμυντικοί Αντόν, Μαυροπάνος και Αβούντζα.

Κολωνία

Από την άλλη πλευρά, οι Τράγοι έμειναν ικανοποιημένοι από το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) που απέσπασαν κατά τη φιλοξενία της Άιντραχτ Φρανκφούρτης αφού υστέρησαν σε σχέση με την αντίπαλο τους - ειδικά στο πρώτο ημίχρονο - αλλά με το γκολ του Ντούντα στην αρχή της επανάληψης απέφυγαν τα χειρότερα. Αυτός ήταν ο πρώτος κερδισμένος βαθμός φέτος για την Κολωνία που πολύ δύσκολα δε θα αποτελέσει μία εκ των ομάδων που θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού στην Τσβάιτε. Βασικό ζητούμενο το σουλούπωμα στην άμυνα καθώς ακόμα να διατηρήσει την εστία της ανέπαφη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι μέσοι Χέγκερ και Βίκτορ δεν είναι διαθέσιμοι.