Στουτγκάρδη

Ματσάρα στο Φράιμπουργκ με γκολ, φάσεις, κάρτες και τελικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς κι εντυπώσεις (3-3). Οι Σουηβοί πάντως είχαν την ατυχία να βρεθούν πίσω στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό, λίγο πριν την ανάπαυλα ο Ινσούα έφερε το ματς στα ίσα και στην επανάληψη ο Μάριο Γκόμες με δύο προσωπικά του τέρματα έβαλε τη σφραγίδα του στο τελικό αποτέλεσμα. Αυτός ήταν ο πρώτος κερδισμένος βαθμός για τη Στουτγάρδη στη φετινή Μπουντεσλίγκα, ζητούμενο πλέον να έρθει και το πρώτο τρίποντο που θα αφαιρέσει και σημαντικό μέρος της πίεσης που έχει ασκηθεί στον προπονητή Κορκούτ.

Μακροχρόνια εκτός ο Κλίμεντ (Ε), προς επιστροφή ο Κεμπφ (Α), αμφίβολος ο νευραλγικός Ντιντάβι (Μ).

Bet Info - Στουτγκάρδη

Η Στουτγάρδη δε μπόρεσε να κρατήσει την εστία της ανέπαφη σε κανένα από τα τέσσερα πρώτα επίσημα παιχνίδια της.

Φορτούνα Ντίσελντορφ

Έρχεται από την πρώτη της νίκη (2-1) στη σαιζόν που συνοδεύτηκε από καλή εμφάνιση κατά τη φιλοξενία της - ελλιπούς - Χοφενχάιμ στο Ντίσελντορφ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι κόκκινοι πήραν προβάδισμα με τον Μοράλες, δέχτηκαν την ισοφάριση στο 86' αλλά βρήκαν το σθένος να απαντήσουν στην αμέσως επόμενη φάση με τον Λουμπεκάκιο να ευστοχεί από τα 11 βήματα. Καθόλου άσχημη η συγκομιδή των τεσσάρων βαθμών από τις πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, πρέπει να γίνουν πολλά βέβαια ακόμα για να εξασφαλίσουν την παραμονή.

Ένα γκρουπ 5-6 ποδοσφαιριστών είναι αμφίβολο, η Φορτούνα πάντως μπορεί να σταθεί χωρίς τους συγκεκριμένους.